CZY EDUKACJA ZDROWOTNA – może łączyć naukę z zabawą?
Na to pytanie odpowiedzieli sobie uczniowie klasy 4 i 5b, którzy 10 marca uczestniczyli w wyjeździe na krytą pływalnię w Sokołowie Małopolskim – w ramach lekcji edukacja zdrowotna. Przez dwie godziny bawili się wspaniale na basenie korzystając z jacuzzi, zjeżdżając na zjeżdżalni, pływając oraz grając w piłkę. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale i dowód na to, że nauka o zdrowiu może wykraczać poza mury szkoły.
Pod opieką nauczycieli oraz trzech ratowników uczniowie odkryli, że aktywność fizyczna,
relaks i zabawa na basenie mogą iść w parze z edukacją. To była niezapomniana lekcja, która
pokazała – że dbanie o zdrowie może być połączone z odkrywaniem własnych możliwości oraz budowaniem pozytywnych relacji.
W naszej szkole w ramach przedmiotu edukacja zdrowotna stawiamy przede wszystkim na aktywną formę tych zajęć oraz właściwe relacje z rówieśnikami, bo edukacja zdrowotna powinna być w dużej mierze oparta na działaniach praktycznych, które angażują uczniów i pozwalają im zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie. Dzięki temu uczniowie nie tylko poznają zasady zdrowego stylu życia, ale również uczą się, jak stosować je w codziennym życiu.
Opiekunowie









Visit Today : 92
Total Visit : 473389
Hits Today : 454
Total Hits : 1898235
Who's Online : 2























