Who's Online : 9
Your IP Address: 18.191.234.150
Archiwum

Kibicowaliśmy na meczu Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel

W dniu 2 marca (sobota) klasa 3 gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem wychowania fizycznego odwiedziła halę na Podpromiu by kibicować podczas meczu siatkówki rzeszowskiej drużyny Asseco Resovii. W Plus Lidze walczyli z Jastrzębskim Węglem.  Drużyna z Rzeszowa pokonała gości 3:0 (25:21, 25:21, 25:17).

Sobotni pojedynek otworzyły skuteczne zagrania Jakuba Jarosza, które pozwoliły zbudować rzeszowianom trzypunktową przewagę (7:4).  Mimo, że w środkowej fazie seta jastrzębianie odrobili straty (15:13) szybko do swojej skuteczności powrócili gospodarze, którzy po ataku Miki prowadzili 19:14. W końcówce seta swoimi zagrywkami postraszył rzeszowian Dawid Konarski, jednak ostatecznie premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem Asseco Resovii (25:21). W początkowej fazie drugiej partii sporo problemów przysporzył rzeszowianom Nikodem Wolański. Przy stanie 0:4, o czas poprosił trener Asseco Gheorghe Cretu. Atak Marcina Możdżonka i  as serwisowy Rafała Buszka dały pierwsze w tym secie prowadzenie gospodarzom (15:14). Proste błędy gości skrzętnie wykorzystywali gospodarze, co dało im zwycięstwo w drugiej partii (25:21). Dobra dyspozycja rzeszowian dała im prowadzenie 5:2 już na początku  trzeciego seta. W kolejnych akcjach utrzymywała się wysoka skuteczność Rafała Buszka i Jakuba Jarosza. Ścianę nie do przejścia stanowili na siatce zawodnicy Asseco Resovii, którzy raz za razem zatrzymywali ataki gości powiększając swoją przewagę (18:10). Rzeszowianie do końca spotkania kontrolowali jego przebieg pewnie punktując ze wszystkich stref (22:14). Punkt na wagę zwycięstwa w spotkaniu zdobył Jakub Jarosz (25:17), który został MVP spotkania.

Asseco Resovia: Shoji, Jarosz, Buszek, Mika, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero) oraz Perry (libero).

Wyjazd dostarczył nam mnóstwo emocji, których długo nie zapomnimy:)