Nasz kanał z filmikami
0473297
Visit Today : 334
Total Visit : 473297
Hits Today : 767
Total Hits : 1897752
Who's Online : 3
Your IP Address: 216.73.217.143
Archiwum

„Od Królewny Śnieżki do Kopciuszka”

Drugiego czerwca na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czarnej odbył się wyjątkowy spektakl teatralny, który przeniósł całą społeczność szkolną do świata bajek, marzeń i wiary w to, że marzenia naprawdę się spełniają.
Uczniowie klasy 7b wraz w wychowawcą przygotowali i wystawili bajkę pt. „Kopciuszek”. Tym razem na scenie wystąpiła również pani Gabriela Woś- Gębarowska, której serdecznie dziękujemy za to, że zechciała wcielić się w rolę aktorki i wspólnie z nami stworzyć to niezwykłe przedstawienie. Dla uczniów klasy 7b było to już czwarte i zarazem ostatnie przedstawienie bajkowe. W przyszłym roku czeka ich egzamin, podczas którego sami napiszą scenariusz na dalsze „życie”. Od klasy czwartej mogliśmy podziwiać ich w takich spektaklach jak: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Calineczka” oraz „Brzydkie Kaczątko”. Tym razem wybraliśmy „Kopciuszka”, ponieważ warto mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie.


Przedstawienie było pełne pięknej gry aktorskiej, ogromnej pracy i zaangażowania uczniów. Podczas prób bywało różnie, lecz uczniowie zawsze byli doskonale przygotowani, znali swoje role i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w każdym etapie przygotowań. Bardzo dziękuję im za to, że przez cztery lata z entuzjazmem wcierali się w role bohaterów bajek i występowali zarówno dla swoich koleżanek i kolegów w szkole, jak i dla lokalnej społeczności. Mieliśmy również zaszczyt prezentować nasze spektakle w Ośrodku Kultury w Czarnej.
Tego samego dnia odbył się również szkolny „Mam Talent”. Uczniowie prezentowali swoje zdolności wokalne, muzyczne i taneczne. Nie zabrakło także pokazów wyjątkowych umiejętności oraz sztuczek, które młodzi artyści z dumą prezentowali przed zgromadzoną publicznością. Na szczególne uznanie zasłużyli również młodsi uczniowie, którzy przygotowali piękną inscenizację z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych kukiełek. Wszyscy artyści zaprezentowali swoje umiejętności, dostarczając publiczności wielu radosnych chwil i udowadniając, że talent oraz kreatywność nie mają wieku. Serdeczne podziękowania kieruję do pani Aliny Nitkiewicz, która zadbała o organizację, oprawę oraz przygotowanie całego wydarzenia. Dzięki jej zaangażowaniu szkolny „Mam Talent” mógł odbyć się w tak wspaniałej atmosferze.
Również tego samego dnia popołudniu uczniowie klasy 7b ponownie wystawili spektakl „Kopciuszek” , tym razem dla przedszkolaków oraz ich rodziców, których dzieci od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przedstawienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem najmłodszych widzów. Nie zabrakło także pięknej karocy, która jest nieodłącznym elementem historii Kopciuszka. Karoca wzbudzała zachwyt i podziw wszystkich obecnych, a główna bohaterka mogła nią przejechać po sali gimnastycznej niczym prawdziwa
księżniczka. Swoją obecnością zaszczycili nas również rodzice uczniów klasy 7b. Składam im serdeczne podziękowania za pomoc, wsparcie, zaangażowanie oraz życzliwość okazywaną podczas przygotowań wszystkich przedstawień. Po zakończeniu spektaklu przedszkolaki udały się na zwiedzanie szkoły, która już wkrótce stanie się ich nowym miejscem nauki, zabawy i zdobywania doświadczeń.
Szczególne podziękowania kieruję do Pani Dyrektor Szkoły Iwony Międlar za nieustanne wsparcie, zaangażowanie oraz życzliwość. Dziękujemy, że zawsze była pani z nami i wspierała nas w realizacji kolejnych teatralnych przedsięwzięć, pomagając tworzyć ten wyjątkowy bajkowy świat.
Serdecznie dziękuję również pani Agnieszce Świątoniowskiej za ogromną pomoc przy przygotowaniu dekoracji i kostiumów. Dzięki jej pracy i zaangażowaniu wszystko zawsze wyglądało pięknie, estetycznie i profesjonalnie. Podziękowania kieruję również do pani Barbary Kuduk – to właśnie spod jej ręki wychodziły piękne plakaty i afisze promujące nasze przedstawienia. Dzięki nim mogliśmy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zachęcić społeczność szkolną do udziału w naszych spektaklach.
Dziękuję również wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji naszych przedstawień. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób spektakle były tak ciepło odbierane przez publiczność, o czym najlepiej świadczyły uśmiechy, wzruszenie i zadowolenie widzów.
To był dzień pełen magii, marzeń, talentów i wzruszeń. Dzień który pokazał, że wspólna praca, wiara we własne możliwości i życzliwość innych pozwalają spełniać nawet najpiękniejsze marzenia.

Dziękujemy Panu Piotrowi Jakubowskiemu za piękne zdjęcia podczas popołudniowego przedstawienia.

Link do większej ilości zdjęć: https://photos.app.goo.gl/WAbiHXpJsX2v4cCEA

Małgorzata Krudysz