Nasz kanał z filmikami
0473510
Visit Today : 213
Total Visit : 473510
Hits Today : 1117
Total Hits : 1898898
Who's Online : 2
Your IP Address: 216.73.217.143
Archiwum

Wyprawa do Zamościa

12 czerwca klasy 4a i 4b wyruszyły bladym świtem do Zamościa. Na miejscu czekała na nas gra uliczna. W dwóch grupach mieliśmy wykonać po dziesięć zadań. Szukaliśmy smoków na kamieniczkach, gadów na Rynku oraz Muzeum Fotografii, w którym było bardzo ciekawie. Na wartowni zameldowaliśmy wykonanie zadań. Na cześć zwycięskiej grupy wystrzelono z zabytkowej „pukawki”.


Przewodnik opowiedział nam o Zamościu, o ormiańskich kamienicach, żydowskich łaźniach i atakach Szwedów. Słuchaliśmy i zasypywaliśmy go pytaniami.
Po pysznym obiedzie udaliśmy się do zoo. Wśród żyraf, lwów i papug spędziliśmy cudowne popołudnie. Nasze serce zdobyły przede wszystkim kapibary. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w urokliwym Zwierzyńcu, tam zobaczyliśmy kościółek na wodzie, usłyszeliśmy opowieść o pałacyku modrzewiowym oraz mrożącą krew w żyłach historię o szarańczy.
Wycisnęliśmy ten czwartek jak cytrynę do lemoniady. Wracaliśmy zmęczeni, ale ze śpiewem na ustach.

Magdalena Jurek
Barbara Kuduk