Nasz kanał z filmikami
0473389
Visit Today : 92
Total Visit : 473389
Hits Today : 439
Total Hits : 1898220
Who's Online : 2
Your IP Address: 216.73.217.143

Archiwum

Aktualności

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej!

Dnia 11.02.2026r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zostali uroczyście pasowani na czytelników. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, wysłuchały ciekawostek o książkach oraz dowiedziały się, jak dbać o wypożyczone lektury.

Czytaj więcej

Czarna biegnie Tropem Wilczym!

 

REGULAMIN  BIEGU

ZGODA  RODZICÓW  NA  UDZIAŁ  W  BIEGU

Gminne zawody w piłkę siatkową

W dniu 6.02 w naszej szkole odbyły się gminne zawody w piłkę siatkową chłopców z klas siódmych i ósmych.
🏐🏐Wyniki rozgrywek:
🥇Drużyna z Zespołu Szkół w Krzemienicy
🥈Drużyna z Zespołu Szkół w Medyni Głogowskiej
🥉 Drużyna z Zespołu Szkół w Dąbrówkach
4️⃣ Drużyna z Zespołu Szkół w Czarnej
5️⃣ Drużyna z Zespołu Szkół w Medyni Łańcuckiej
Gratulujemy zwycięskiej drużynie i dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą i pełną emocji grę, a opiekunom i trenerom za przygotowanie!

Czytaj więcej

Szkolne eliminacje OTWP

5 lutego odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Przeprowadzili je członkowie OSP Czarna: Katarzyna Lęcznar, Michał Kępa i Mariusz Pociask.
Z grupy młodszej do zmagań stanęli: Bartłomiej Kulka z kl. 2 A, Stefania Mastyj z kl. 2 B, Filip Jękot i Natan Kunysz z kl. 4.
W grupie starszej rozgrywka toczyła się pomiędzy Iwanem Pękalą z kl. 5 A, Michałem Jękotem z kl. 7 B, Patrycją Lęcznar i Dominikiem Turkiem z kl. 8.

Czytaj więcej

Doskonalimy jazdę na nartach i snowboardzie

We wtorek, 3 lutego 2025r., 49 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe na narty w Ośrodku Narciarskim „Kiczeraski” w Puławach. Zajęcia te były możliwe dzięki udziałowi w programie dla szkół pod nazwą „Narty dzieciom”, w którym nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat.
Na miejscu zaczęliśmy zajęcia z instruktorami. Pierwsza grupa dzieci z naszej szkoły uczyła się utrzymywać równowagę na nartach i opanowywać jazdę „pługiem” oraz skręcanie. W drugiej części dnia mogły już korzystać z wyciągu i zjeżdżać po stoku. Druga grupa z kolei to dzieci zaawansowane w tym sporcie. Wśród nich było też troje snowboardzistów.

Czytaj więcej

Historia z ust eksperta – spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej

W dniu 21.01.2026r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z historii dla uczniów klas 5a, 6, i 8 prowadzone przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas lekcji dzieci w ciekawy sposób poznały najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz losy bohaterów walczących o wolność i niepodległość. Spotkanie było nie tylko okazją do nauki, ale także do zadawania pytań i aktywnego udziału w rozmowie o przeszłości. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie mogli lepiej zrozumieć, dlaczego warto pamiętać o historii naszego kraju.

Czytaj więcej

Semestralne spotkania z rodzicami

W dniu 27 stycznia (wtorek) o godzinie 17.00 odbędą się semestralne spotkania wychowawców z rodzicami.

W godzinach 17.30-18.00 – konsultacje indywidualne z nauczycielami

O godzinie 18.00 spotkanie rodziców z wszystkich „trójek klasowych” w stołówce szkolnej (omówienie m.in. spraw związanych z balem karnawałowym). Na spotkanie zapraszamy również rodziców, którzy chcą pomóc w tym przedsięwzięciu.

RODZICE UCZNIÓW KLASY 4 – WYWIADÓWKA W PRZYSZŁYM TYGODNIU ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ WYCHOWAWCY (termin zostanie podany przez P. Urszulę Supińską – Nycz)

Przyłącz się do akcji!!!

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” – edukacja i aktywność na świeżym powietrzu

13 stycznia – uczniowie klas 4 i 5 b uczestniczyli w kolejnych zajęciach  z edukacji zdrowotnej. Zajęcia rozpoczęliśmy od aktywności na świeżym powietrzu – uczniowie zjeżdżali z pobliskiej górki na sankach, „jabłuszkach” i specjalnych workach. Nie zabrakło też zabaw ze śnieżkami, co dostarczyło mnóstwo radości.

Czytaj więcej

Wigilia szkolna- wspólne świętowanie

19 grudnia w naszej szkole zapanowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Tego dnia odbyła się wigilia szkolna, która na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Był to czas pełen radości, wzruszeń i wspólnego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Uroczystości rozpoczęły się od spotkań w klasach z wychowawcami. Uczniowie spędzili ten czas w kameralnej, rodzinnej atmosferze, składając sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem oraz rozmawiając przy świątecznym stole. Była to doskonała okazja do integracji i zatrzymania się na chwilę w codziennym szkolnym pośpiechu.

Czytaj więcej