Nasz kanał z filmikami
0473433
Visit Today : 136
Total Visit : 473433
Hits Today : 706
Total Hits : 1898487
Who's Online : 3
Your IP Address: 216.73.217.143
Archiwum

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…

11 listopada wszyscy nasi rodacy świętują uroczyście odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tak było również w nasze szkole. Tego dnia cała społeczność w odświętnych strojach zgromadziła się na sali gimnastycznej, by oddać hołd tym, którzy walczyli i oddali życie za to, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w asyście Pocztu Sztandarowego tym samym włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie, każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej pieśń patriotyczną, a wszyscy pozostali dołączyli się do wspólnego śpiewu.

Konferansjerzy poprzedzali każdy utwór krótką informacją o nim, jego autorze i okolicznościach powstania pieśni.

Dopełnieniem uroczystości były recytacje wierszy patriotycznych zaprezentowane przez uczennice w strojach nawiązujących do barw narodowych. Akademię zamknęła pieśń wykonana przez Patrycję Lęcznar z klasy VIII.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości. Zachęcamy do brania udziału w tego typu przedsięwzięciach, będących przejawem naszego patriotyzmu.

 

Organizatorzy