Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia.
14 października 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. W obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych uczniów, pierwszoklasiści oficjalnie zostali włączeni w społeczność szkolną.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Ich występ wywołał duże emocje wśród zebranych, szczególnie wśród rodziców, którzy z dumą obserwowali swoje pociechy.
„Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu”
W poniedziałek 13 października w naszej szkole w klasach VII-VIII odbyło się spotkanie z adwokatami w ramach czwartej edycji akcji edukacyjnej ,,Adwokaci rozjaśniają prawo”. Tegoroczna edycja pod hasłem „Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu”, skupia się na przeciwdziałaniu hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
Rajd rowerowy
W ubiegły wtorek uczniowie klasy 4 i 5b udali się na wycieczkę rowerową do Zalesia.
Wyjazd odbył się w ramach zajęć edukacji zdrowotnej i miał na celu promocję zdrowego stylu życia. Uczniowie i opiekunowie zaopatrzeni w rowery, kaski i kamizelki odblaskowe wyruszyli spod szkoły i udali się duktem leśnym w kierunku Zalesia, podziwiając po drodze piękne stawy zlokalizowane w środku lasu.
Ogłoszenie
Na podstawie art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku – Karta nauczyciela – dzień 14 października 2025 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
W naszej szkole w tym dniu o godzinie 8.30 odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyste pasowanie na ucznia.
Dla uczniów klas 1-3 SP, którym Rodzice nie mogą zapewnić w tym dniu opieki będzie czynna świetlica. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły – 17 2262218 do poniedziałku (13.10) do godz. 11.00, lub zgłoszenie tego opiekunom świetlicy.
W takim przypadku prosimy rodziców o określenie czasu pobytu dziecka w szkole.
W tym dniu stołówka nieczynna.
Wycieczka do Nadleśnictwa Leżajsk
Dnia 2 października uczniowie klasy 2a uczestniczyły w wycieczce edukacyjno – przyrodniczej do Nadleśnictwa Leżajsk wraz z uczniami ze szkoły w Trzebosi, której celem była integracja oraz wspólne zdobywanie wiedzy.
Na początku wysłuchaliśmy prelekcji pana leśniczego, który przybliżył nam specyfikę pracy leśniczego oraz opowiedział o życiu bobrów – niezwykle interesującego gatunku.
Dzień Języków Obcych
26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych, którego celem jest promowanie nauki języków. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Na zajęciach języka angielskiego uczniowie poznali niektóre popularne zwroty w niektórych językach oraz przygotowali flagi krajów europejskich.
„Przytul się do drzewa”
We wrześniu uczniowie poszczególnych klas naszej szkoły przystąpili do 4.edycji ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa” realizowanej w ramach projektu Strażnicy Lasów.
Akcja ta ma na celu uwrażliwiać ludzi na problem pożarów lasów, których główną przyczyną jest działalność człowieka. Z tą smutną i alarmującą rzeczywistością należy wspólnie walczyć. W końcu chodzi o przyszłość zielonych płuc naszej planety!
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Europejski Dzień Sportu Szkolnego (z ang. European School Sport Day- ESSD) to coroczna inicjatywa promująca aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży w całej Europie. To wyjątkowe święto ruchu, które co roku jednoczy miliony dzieci nie tylko z naszego kontynentu, lecz także z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W roku 2025 nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tę akcję, organizując szereg wydarzeń sportowych dla uczniów wszystkich klas.









Visit Today : 184
Total Visit : 473481
Hits Today : 951
Total Hits : 1898732
Who's Online : 2








