Nasz kanał z filmikami
0473463
Visit Today : 166
Total Visit : 473463
Hits Today : 871
Total Hits : 1898652
Who's Online : 1
Your IP Address: 216.73.217.143

Archiwum

Aktualności

Dzieciństwo bez przemocy- finał kampanii

W dniu 19.11.2025r. nasza szkoła wzięła ponownie udział w ogólnopolskiej akcji ,,Dzieciństwo bez przemocy”. Tego dnia Polska znów zaświeciła na czerwono. Na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budynków oraz szereg innych obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. W tym roku nie mogło zabraknąć również naszej szkoły podświetlonej w kolorze czerwonym. Zgromadziliśmy się o zmroku. Uczniowie z wolontariatu opowiedzieli nam na temat kampanii i jej celu, wspólnie rozświetliliśmy szkołę w kolorze czerwonym. 

Czytaj więcej

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…

11 listopada wszyscy nasi rodacy świętują uroczyście odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tak było również w nasze szkole. Tego dnia cała społeczność w odświętnych strojach zgromadziła się na sali gimnastycznej, by oddać hołd tym, którzy walczyli i oddali życie za to, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w asyście Pocztu Sztandarowego tym samym włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie, każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej pieśń patriotyczną, a wszyscy pozostali dołączyli się do wspólnego śpiewu.

Czytaj więcej

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę „Bądź jak Święty Mikołaj”

Ogłoszenie

Dnia 13.11.2025 r. (czwartek) o godzinie 16:15 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnej odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców i dzieci z psychologiem dotyczące profilaktyki przestępstw i przemocy w ramach projektu „Razem bezpieczniej”. Głównymi tematami spotkania będą: odpowiedzialność karna za przestępstwa przeciwko mieniu, przestępstwa internetowe (cyberprzestępczość), przemoc rówieśnicza i domowa oraz przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści i dyskryminacji. W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i dzieci lub inne osoby zainteresowane tematyką.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału.

Warsztaty sfinansowane przez Gminę Czarna. Miejsce spotkania: mała sala gimnastyczna.

Po warsztatach, ok. godziny 17.00 odbędą się indywidualne konsultacje z wychowawcami i nauczycielami dla chętnych rodziców (zgodnie z ustaleniami w ub. roku szkolnym w listopadzie nie ma spotkania ogólnego w klasie).

Ogłoszenie

W dniu 7 listopada (piątek) na 3 i 4 lekcji odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Po uroczystości zajęcia odbywają się wg planu.

Świetlica pracuje normalnie.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Przypominamy, że 10 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkole. Przedszkole w tym dniu pracuje normalnie w jednej grupie łączonej dla zgłoszonych dzieci (Przedszkole nr 1).

 

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. W ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu chętni uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali Mogiłę Ofiar Faszyzmu. Celem tych działań jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej społeczności.

Czytaj więcej

Stowarzyszenie ARKA dziękuje nam za pomoc dla zwierząt w schronisku. Szkolny Klub Wolontariatu przekazał wszystko, co przynieśliście dla psiaków i kociaków. Dzięki Waszym dobrym sercom zwierzakom będzie łatwiej przetrwać zimowy czas.

Dziękujemy i zapraszamy do angażowania się w nasze akcje. 🙂

Czytaj więcej

DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy WAM za nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym 2025!

Redakcja „Nowin” poinformowała Nas, że  placówka edukacyjna została zgłoszona do nagrody w kategorii Przedszkole Roku w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2025.

Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała Pani dyrektor Iwona Międlar.

Ponadto nominację do nagrody dla najlepszych nauczycieli otrzymali:

w kategorii Nauczyciel klas 0-III: Adriana Kamińska, Anna Pałkowska

w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII: Barbara Kuduk, Magdalena Jurek

w kategorii Nauczyciel przedszkola: Magdalena Wawro-Sroczyk, Natalia Szpyrka

W kategorii Pedagog/Psycholog Szkolny Roku nominację otrzymała Magdalena Dziadosz.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się 21 października.   

Wszystkie informacje o akcji i głosowaniu można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.nowiny24.pl/nauczyciel

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GŁOS 🙂

Czytaj więcej

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 9 października klasa 6 wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Wyruszyliśmy rano pociągiem z Łańcuta, pełni energii i dobrych humorów. Podróż minęła nam bardzo szybko i w miłej atmosferze.

Po przyjeździe do Krakowa pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. To niezwykle ciekawe miejsce, w którym mogliśmy w praktyczny sposób poznawać działanie naszych zmysłów. Centrum oferuje dwie główne wystawy „W stronę światła” i „W stronę ciemności”. My wybraliśmy tą drugą. To doświadczenie całkowitej lub częściowej ciemności, podczas której świat wzrokowy zostaje ograniczony, a pozostałe zmysły — dotyk, słuch, węch — stają się bardziej wyostrzone.

Czytaj więcej