Dzieciństwo bez przemocy- finał kampanii
W dniu 19.11.2025r. nasza szkoła wzięła ponownie udział w ogólnopolskiej akcji ,,Dzieciństwo bez przemocy”. Tego dnia Polska znów zaświeciła na czerwono. Na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budynków oraz szereg innych obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. W tym roku nie mogło zabraknąć również naszej szkoły podświetlonej w kolorze czerwonym. Zgromadziliśmy się o zmroku. Uczniowie z wolontariatu opowiedzieli nam na temat kampanii i jej celu, wspólnie rozświetliliśmy szkołę w kolorze czerwonym.
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…
11 listopada wszyscy nasi rodacy świętują uroczyście odzyskanie niepodległości przez Polskę. Tak było również w nasze szkole. Tego dnia cała społeczność w odświętnych strojach zgromadziła się na sali gimnastycznej, by oddać hołd tym, którzy walczyli i oddali życie za to, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego w asyście Pocztu Sztandarowego tym samym włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie, każda z klas zaprezentowała przygotowaną wcześniej pieśń patriotyczną, a wszyscy pozostali dołączyli się do wspólnego śpiewu.
Ogłoszenie
Dnia 13.11.2025 r. (czwartek) o godzinie 16:15 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnej odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców i dzieci z psychologiem dotyczące profilaktyki przestępstw i przemocy w ramach projektu „Razem bezpieczniej”. Głównymi tematami spotkania będą: odpowiedzialność karna za przestępstwa przeciwko mieniu, przestępstwa internetowe (cyberprzestępczość), przemoc rówieśnicza i domowa oraz przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści i dyskryminacji. W warsztatach mogą wziąć udział rodzice i dzieci lub inne osoby zainteresowane tematyką.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału.
Warsztaty sfinansowane przez Gminę Czarna. Miejsce spotkania: mała sala gimnastyczna.
Po warsztatach, ok. godziny 17.00 odbędą się indywidualne konsultacje z wychowawcami i nauczycielami dla chętnych rodziców (zgodnie z ustaleniami w ub. roku szkolnym w listopadzie nie ma spotkania ogólnego w klasie).
Ogłoszenie
W dniu 7 listopada (piątek) na 3 i 4 lekcji odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości zajęcia odbywają się wg planu.
Świetlica pracuje normalnie.
W tym dniu obowiązuje strój galowy.
Przypominamy, że 10 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w szkole. Przedszkole w tym dniu pracuje normalnie w jednej grupie łączonej dla zgłoszonych dzieci (Przedszkole nr 1).
DZIĘKUJEMY!!!
Bardzo serdecznie dziękujemy WAM za nominacje w Plebiscycie Edukacyjnym 2025!
Redakcja „Nowin” poinformowała Nas, że placówka edukacyjna została zgłoszona do nagrody w kategorii Przedszkole Roku w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2025.
Jednocześnie nominację do nagrody w Plebiscycie otrzymała Pani dyrektor Iwona Międlar.
Ponadto nominację do nagrody dla najlepszych nauczycieli otrzymali:
w kategorii Nauczyciel klas 0-III: Adriana Kamińska, Anna Pałkowska
w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII: Barbara Kuduk, Magdalena Jurek
w kategorii Nauczyciel przedszkola: Magdalena Wawro-Sroczyk, Natalia Szpyrka
W kategorii Pedagog/Psycholog Szkolny Roku nominację otrzymała Magdalena Dziadosz.
Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się 21 października.
Wszystkie informacje o akcji i głosowaniu można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.nowiny24.pl/nauczyciel
DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GŁOS 🙂
WYCIECZKA DO KRAKOWA
Dnia 9 października klasa 6 wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Wyruszyliśmy rano pociągiem z Łańcuta, pełni energii i dobrych humorów. Podróż minęła nam bardzo szybko i w miłej atmosferze.
Po przyjeździe do Krakowa pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. To niezwykle ciekawe miejsce, w którym mogliśmy w praktyczny sposób poznawać działanie naszych zmysłów. Centrum oferuje dwie główne wystawy „W stronę światła” i „W stronę ciemności”. My wybraliśmy tą drugą. To doświadczenie całkowitej lub częściowej ciemności, podczas której świat wzrokowy zostaje ograniczony, a pozostałe zmysły — dotyk, słuch, węch — stają się bardziej wyostrzone.








Visit Today : 166
Total Visit : 473463
Hits Today : 871
Total Hits : 1898652
Who's Online : 1










